تفا

اگر به دنبال یک تلویزیون واقعاً بزرگ هستید ، OLED ارزش خوبی ندارد. تلویزیون های OLED در حال حاضر از 77 اینچ رده بالا (که باید تا پایان سال 2019 به 88 اینچ افزایش یابد) ، اما افزایش قیمت OLED 77 اینچی بیش از یک OLED 65 اینچی قابل توجه است - در حالی که قیمت مناسب تر تلویزیونهای LCD 75 اینچ است. به طور گسترده ای در دسترس است اگر می خواهید بزرگتر شوید ، یک پروژکتور با کیفیت بالا سینمای خانگی 4K که قادر به تولید تصویر 120 اینچی است تقریباً نیمی از قیمت تلویزیون OLED 77 اینچی را دارد. نکته منفی برای پروژکتورها این است که آنها نیاز به فضای یک صفحه دارند و شما باید بتوانید میزان نور را در منطقه مشاهده خود کنترل کنید ، بنابراین آنها بهترین گزینه برای اتاق های نشیمن نیستند.

 

تلویزیون های LCD با سطح بالاتر اغلب می توانند روشن تر از تلویزیون های OLED باشند ، بنابراین اگر یک اتاق با پنجره های زیادی دارید که پرده ندارند ، ممکن است بخواهید به جای OLED به یک LCD نگاه کنید. در آخرین دوره آزمایش من ، OLED ها هنگام خواب شبانه یا ابری در یک اتاق نشیمن خارق العاده به نظر می رسیدند ، اما در روزهای روشن و آفتابی بازتابی از یک چراغ قوه باعث شد تماشای OLED ها در مقایسه با LCD ها در همان مکان سخت شود.

 

خط تلویزیون OLED 2019 ال جی از سری B9 ، C9 ، E9 و W9 تشکیل شده است. بیشتر مدل های 2019 عملکرد ویدیویی مشابهی را ارائه می دهند ، اما قیمت پایین B9 دارای SoC کمتری است ( سیستم روی یک تراشه ، متشکل از یک CPU ، GPU و کارت شبکه که درون یک تراشه ساخته شده است) و برخی از ویژگی های پردازش تصویر را از دست می دهد. نسخه های C9 ، E9 و W9. تفاوت بین سه سری با کیفیت بالاتر از نظر لوازم آرایشی یا صوتی مرتبط است ، بنابراین ما تصمیم گرفتیم که قیمت پایین C9 را تست کنیم. تلویزیون C9 در اندازه های 55 اینچ ، 65 اینچ و 77 اینچ عرضه می شود. برای آزمایش ما از نسخه 65 اینچی استفاده کردیم.

 

تلویزیونهای OLED 2019 سونی شامل خط A8G (که از نظر قیمت با LG C9 قابل مقایسه است) و فوق العاده Master Series A9G ، پیگیری انتخاب قبلی ما یعنی A9F است . ما A8G را برای این بروزرسانی آزمایش کردیم و قصد داریم تست A9G را به عنوان یک گزینه ارتقاء احتمالی انجام دهیم.

 

من اندازه گیری های عینی از نمایشگرهای OLED را با استفاده از نرم افزار CalMAN Portplans Displays ، به همراه متر i1Pro2 و C6 HDR و یک مولد الگوی Murideo Six-G گرفتم. من همچنین انتخاب زیادی از مطالب را از سرویسهای پخش ، دیسک های 4K و استاندارد Blu-ray و درایوهای فلش USB مشاهده کردم. و من با سایر داوران خبره ، از جمله دیوید کاتزمایر از CNET و وینسنت تئو از HDTVTest ، در مورد تجربیات آنها با نمایشگرهای ال جی و سونی صحبت کردم.

 

بیشتر تلویزیون ها طوری تنظیم نشده اند که به نظر می رسد بهترین حالت خود را از جعبه نشان می دهند ، اما چند تنظیم ساده تصویر می تواند یک پیشرفت بزرگ باشد.

 

 تلویزیون OLED

LG C9 تصاویر فوق العاده 4K HDR را تولید می کند و تلویزیون های OLED با کیفیت بالاتر و همچنین با قیمت قابل توجهی پایین تر را انجام می دهد.

 

تلویزیون 4K OLED ارائه می دهد یک تصویر عالی و آرایه آینده اثبات بسیاری از ویژگی های در قیمت پایین تر از رقابت تلویزیون های OLED. C9 همان کیفیت تصویر با تلویزیون های بالاتر E9 و W9 ال جی دارد و فقط در گزینه های صوتی و یک ظاهر طراحی شده متفاوت است ، که این باعث می شود بهترین ارزش کلی در ترکیب OLED شرکت باشد. این سیستم از تمامی استانداردهای پیشرو HDR پشتیبانی می کند و همچنین با محتوای 1080p و SD بسیار عالی به نظر می رسد. طراحی نازک و جذابی دارد ، هرچند به اندازه E9 یا Signature W9 شیک نیست. همچنین دارای گزینه های عالی برای کالیبراسیون ، رابط تلویزیون بهتر و جریان اتصال بهتر نسبت به تلویزیون OLED قابل مقایسه سونی است. C9 با ارائه سازگاری کامل HDMI 2.1 و همچنین پشتیبانی از AirPlay 2 و Apple HomeKit بر C8 2018 بهبود می یابد.

 

در تست های کیفیت فیلم ما ، در هر دو حالت ISF Expert و Technicolor ، دوربین C9 بهترین تصاویر را از هر تلویزیونی که آزمایش کرده ایم ، تولید می کند و تصاویر روشن و مفصل را نشان می دهد - با رنگ واقعی برای زندگی HDR و SDR - که فوق العاده به نظر می رسید. . پس از کالیبراسیون ، کیفیت تصویر C9 حتی دقیق تر بود ، و این محتوا را بر روی صفحه یک ماکت وفادار از آنچه که سازندگان در نظر داشتند قرار داده است. همه OLED ها که در کنار تلویزیون های مورد علاقه ما قرار گرفته اند ، عملکردی آشکار دارند که حتی بینندگان گاه به گاه نیز قادر به مشاهده آن بودند.

 

قسمت های سیاه این عکس کاملاً سیاه به نظر می رسید ، بدون اینکه سایشی در بعضی از تلویزیون های OLED قدیمی تر دیده شود. (خرد کردن سایه جایی است که جزئیات تاریک که باید در تاریکی متفاوت باشد در عوض به عنوان یک بلوک سیاه جامد ظاهر می شود.) علاوه بر این ، مواد 4K کاملاً واضح و مبهم به نظر می رسید ، و محتوای HDR فوق العاده به نظر می رسید ، با نکات برجسته ای که از صفحه نمایش پرید. پشتیبانی واقعی از رنگ گسترده C9 به این امکان را می دهد تا رنگ هایی را نمایش دهد که تلویزیون های دیگر قادر به ایجاد آن نیستند. نتیجه نهایی تصویری خیره کننده و واقعی از زندگی است که گامی قابل توجه بالاتر از آن است که حتی تلویزیون های LCD با بهترین کارایی نیز قادر به تولید هستند.

 

 

1 از 5

ال جی در حال حاضر از استانداردهای Dolby Vision ، HDR10 ، Technicolor و HLG HDR پشتیبانی می کند. تنها فرمی که از آن پشتیبانی نمی کند HDR10 + است (در ایالات متحده OLED وجود ندارد که هم Dolby Vision و هم HDR10 + را پشتیبانی کند). اما پشتیبانی HDR10 + ضروری نیست ، زیرا تمام محتوای HDR10 + در HDR10 یا Dolby Vision نیز موجود است ، و HDR10 + به جای نمایشگرهای OLED با سطح بالاتر ، بیشترین عملکرد را در تلویزیون های زیر 500 نیت ارائه می دهد. LG همچنین از مشخصات Dolby Vision رایج تر نسبت به Sony در تلویزیون های OLED استفاده می کند. در نتیجه ، برخی از دستگاه های منبع Dolby Vision فقط با مدل های ال جی کار می کنند و نه مدل های سونی.

 

C9 سرعت تازه سازی 120 هرتز را دارد. برای محتوای SDR ، C9 شامل یک حالت درج قاب سیاه اختیاری برای از بین بردن شبح یا قاضی در حال حرکت است. این حالت با قرار دادن فریم های سیاه بین قاب های محتوا ، میزان خروجی نور تلویزیون را پایین می آورد. وقتی تماشای ورزش می کردیم ، حالت فوق العاده کار می کرد و تصویر به اندازه کافی روشن می ماند که ما به راحتی می توانستیم از آن لذت ببریم. با این حال ، برخی از مردم ممکن است دریابند که اثر باعث می شود تصویر خیلی کم رنگ شود و ممکن است بخواهند آن را خاموش کنند. و نمی تواند با محتوای HDR کار کند ، جایی که شما به تمام خروجی نوری که می توانید از تلویزیون بگیرید نیاز دارید.